2020 BASEBALL and TEE BALL Results


Saturday, September 19, 2020 @ 10:00am
Final
9U Travelers Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 2
    Lake Erie Titans 13
 
Wednesday, September 16, 2020 @ 5:30pm
Final
    Yankees 4
9U Travelers Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 9
 
Saturday, September 12, 2020 @ 10:00am
Final
9U Travelers Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 11
    Reds 6
 
Wednesday, September 9, 2020 @ 5:30pm
Final
    Marlins 0
9U Travelers Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 11
 
Monday, August 3, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 10
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 7
 
Sunday, August 2, 2020 @ 6:00pm
Final
    Michigan Nationals 7
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 11
 
Sunday, August 2, 2020 @ 1:30pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 12
    TBT Alvaredo 10
 
Saturday, August 1, 2020 @ 6:00pm
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 2
    Demmand Command 10
 
Saturday, August 1, 2020 @ 4:30pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 13
    Bedford Elite 11
 
Saturday, August 1, 2020 @ 2:30pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 13
    Michigan Nationals-Grayson 17
 
Saturday, August 1, 2020 @ 2:00pm
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 7
    Hornets Black 1
 
Thursday, July 30, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 19
8u Liphardt (8u Baseball Machine pitch House) 1
 
Thursday, July 30, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 18
8u Cochran (8u Baseball Machine pitch House) 6
 
Wednesday, July 29, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 10
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 0
 
Wednesday, July 29, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 10u Coach Jernstadt 248 321 0944 (10u Kid Pitch House) 3
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 6
 
Tuesday, July 28, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 16
Grosse Ile Johnson (8u Baseball Machine pitch House) 9
 
Tuesday, July 28, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 29
Grosse Ile Ambruster (8u Baseball Machine pitch House) 10
 
Monday, July 27, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 13
Grosse Ile Hill (10u Kid Pitch House) 3
 
Monday, July 27, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 14
Riverview 10u Coach Vandall 313 407 0978 (10u Kid Pitch House) 11
 
Sunday, July 26, 2020 @ 4:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 15
    Monroe Titans 7
 
Saturday, July 25, 2020 @ 6:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 9
    Monroe Titans 4
 
Saturday, July 25, 2020 @ 2:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 8
    D-Backs Elite 4
 
Thursday, July 23, 2020 @ 6:30pm
Final
    Michigan Monarchs 12
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 8
 
Thursday, July 23, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 21
Riverview 8u Coach Martin (8u Baseball Machine pitch House) 5
 
Thursday, July 23, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 14
Riverview 8u Coach Laginess (8u Baseball Machine pitch House) 5
 
Wednesday, July 22, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 13
Riverview 10u Coach Jernstadt 248 321 0944 (10u Kid Pitch House) 3
 
Wednesday, July 22, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 16
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 8
 
Tuesday, July 21, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Babyak (8u Baseball Machine pitch House) 5
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 15
 
Tuesday, July 21, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 19
Riverview 8u Coach Konecny (8u Baseball Machine pitch House) 8
 
Monday, July 20, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 12
Grosse Ile Blevins (10u Kid Pitch House) 2
 
Monday, July 20, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 9
Riverview 10u Coach Vandall 313 407 0978 (10u Kid Pitch House) 8
 
Monday, July 20, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 18
Grosse Ile Hill (10u Kid Pitch House) 1
 
Thursday, July 16, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 15
8u Babyak (8u Baseball Machine pitch House) 0
 
Thursday, July 16, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Liphardt (8u Baseball Machine pitch House) 0
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 12
 
Wednesday, July 15, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 13
Grosse Ile Blevins (10u Kid Pitch House) 7
 
Wednesday, July 15, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 13
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 4
 
Tuesday, July 14, 2020 @ 6:30pm
Final
    Ida Bolts 11u 14
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 14
 
Tuesday, July 14, 2020 @ 6:30pm
Final
Grosse Ile Ambruster (8u Baseball Machine pitch House) 3
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 17
 
Tuesday, July 14, 2020 @ 6:30pm
Final
8u Cochran (8u Baseball Machine pitch House) 5
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 16
 
Monday, July 13, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Crook Twins (10u Kid Pitch House) 8
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 7
 
Monday, July 13, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 10
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 9
 
Sunday, July 12, 2020 @ 2:30pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 4
    Berkley Cubs 13
 
Sunday, July 12, 2020 @ 12:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 9
    Demand Command 6
 
Sunday, July 12, 2020 @ 11:30am
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 10
    Sylvania Mavericks 13
 
Sunday, July 12, 2020 @ 9:30am
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 13
    Demand Command 2
 
Saturday, July 11, 2020 @ 6:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 12
    Salina Hornets 0
 
Saturday, July 11, 2020 @ 12:30pm
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 8
    Blissfield Sugarboys 8
 
Saturday, July 11, 2020 @ 10:30am
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 8
    Downriver Hawks 7
 
Saturday, July 11, 2020 @ 10:00am
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 18
    Legacy Baseball 2
 
Thursday, July 9, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 8u Coach Laginess (8u Baseball Machine pitch House) 3
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 10
 
Thursday, July 9, 2020 @ 6:30pm
Final
Grosse Ile Johnson (8u Baseball Machine pitch House) 14
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 14
 
Wednesday, July 8, 2020 @ 6:30pm
Final
10u Crook Twins (10u Kid Pitch House) 5
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 6
 
Wednesday, July 8, 2020 @ 6:30pm
Final
Grosse Ile Hill (10u Kid Pitch House) 7
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 15
 
Wednesday, July 8, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 10u Coach Jernstadt 248 321 0944 (10u Kid Pitch House) 0
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 7
 
Tuesday, July 7, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 8u Coach Konecny (8u Baseball Machine pitch House) 4
8u Vallimont (8u Baseball Machine pitch House) 14
 
Tuesday, July 7, 2020 @ 6:30pm
Final
    Allen Park Elite 15
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 16
 
Tuesday, July 7, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 8u Coach Martin (8u Baseball Machine pitch House) 3
8u Navarre (8u Baseball Machine pitch House) 16
 
Monday, July 6, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 10u Coach Vandall 313 407 0978 (10u Kid Pitch House) 0
10u Yankees Page (10u Kid Pitch House) 13
 
Monday, July 6, 2020 @ 6:30pm
Final
Riverview 10u Coach Jernstadt 248 321 0944 (10u Kid Pitch House) 1
10u Cubs Brazill (10u Kid Pitch House) 6
 
Monday, July 6, 2020 @ 6:30pm
Final
Grosse Ile Hill (10u Kid Pitch House) 0
10u Brooks Brewers (10u Kid Pitch House) 11
 
Sunday, June 28, 2020 @ 12:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 7
    South Oakland As 12U 8
 
Saturday, June 27, 2020 @ 10:00am
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 16
    JetBox Baseball-Howe 4
 
Saturday, June 27, 2020 @ 8:00am
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 5
    Berkley Cubs 4
 
Friday, June 19, 2020 @ 6:00pm
Final
    Downriver Hawks 12U 6
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 24
 
Wednesday, June 17, 2020 @ 6:00pm
Final
11U Travelers Frost (11u Travelers Coach Frost) 16
    Downriver Hawks 11u 3
 
Wednesday, June 17, 2020 @ 6:00pm
Final
12U Travelers Wright (12u Travelers Coach Wright) 14
    Downriver Sting 12U 10